گوینــــدگی تیزر تبلیغاتی

چرا گویندگی تیزر تبلیغاتی؟

تیزرهای تبلیغاتی از آن دسته ابزار‌های قدرتمندی هستند که در جذب و جلب توجه مخاطبان برای ارائه پیام، بهترین نقش را ایفا می‌کنند. هر چند که تصاویر و محتوای بصری در یک تیزر حائز اهمیت است اما گویندگی تیزرهای تبلیغاتی، نقش حیاتی‌تری در ایجاد ارتباط با مخاطبان و انتقال پیام موردنظر دارد.

چرا گویندگی تیزر تبلیغاتی؟

تیزرهای تبلیغاتی از آن دسته ابزار‌های قدرتمندی هستند که در جذب و جلب توجه مخاطبان برای ارائه پیام، بهترین نقش را ایفا می‌کنند. هر چند که تصاویر و محتوای بصری در یک تیزر حائز اهمیت است اما گویندگی تیزرهای تبلیغاتی، نقش حیاتی‌تری در ایجاد ارتباط با مخاطبان و انتقال پیام موردنظر دارد.

مراحل ثبت سفارش گویندگی تیزر تبلیغاتی

upload-post

ارائه متن

قبل از هر اقدامی، سناریو و متنی که توسط نریتور باید خوانده شود را تعیین و در قالب یک فایل متنی (TXT،PDF یا DOC) آماده کنید.

choose-naritor

انتخاب گوینده

با توجه به متن مورد نظر، از منوی گویندگان، یکی از گویندگان سایت را انتخاب نمایید.

order

ثبت سفارش

پس از تهیه متن و انتخاب گوینده می‌توانید سفارش خود را از طریق واتساپ یا بله یا تلگرام برای ما ارسال نمایید.

calculate-min

اعلام هزینه

پس از ارسال متن نریشن به گوینده، هزینه خوانش متن به شما اعلام می‌شود و سپس در صورت توافق متن خوانده می شود.

transfer-file

ارسال فایل نریشن

در پایان نریشن توسط چکاوا برای شما ارسال می‌شود.

پایان ثبت سفارش

از ثبت سفارش شما متشکریم.

مطالب مرتبط با گویندگی تیزر تبلیغاتی

اصطلاحات-دوبله--

اصطلاحات دوبله

 گویندگی چیست؟ در منابع متعدد، تعریف های زیادی برای این کلمه عنوان شده، اما اگر بخواهیم به شکل تخصصی آن را تعریف کنیم، باید بگوییم که گویندگی، حرفه ای است

ادامه مطلب »
گویندههه

گوینده

از همان روزهای زیبای کودکی که گوشهایمان برای شنیدنِ حکایت ها و سرگذشت ها لحظه شماری میکرد تا امروز که ذهنمان کم و بیش به کمالِ نصفه نیمه ای رسیده،

ادامه مطلب »
کتاب-روز-دوبله

تیزر و مستند روز دوبله

تیزر و مستند های روز دوبله اینجا هستید:  گالری چکاوا > فیلم های روز دوبله > تیزر و مستند های روز دوبله در گذشتگان دوبله و گویندگی گرامیداشت روز دوبله(1)

ادامه مطلب »

گویندگی تیزر تبلیغاتی

تنها صداست که می‌ماند! این جمله را همه شنیده‌ایم. صدای زیبا، از ذهنمان عبور می‌کند و تبدیل به زنگی خاطره‌انگیز در اعماق خاطرات شیرین ما می‌شود، صدای گام‌های پدرمان، وقتی که وارد خانه می‌شود یا صدای نجوای مادر به هنگام مناجات، از آن صداهایی است که هیچگاه از خاطرمان نمی‌روند.

گویندگی تیزر تبلیغاتی نیز شبیه به همین صداهاست. گویندگان قدرتمند و ماندگار با صدای خود، در قلب و روح شنوندگان نفوذ می‌کنند و اثرگذاری تبلیغ را بالا می‌برند. در واقع صدای گویندگان به قدری با تصاویر و فیلم‌ها عجین شده است که با شنیدن صدایشان، ناخودآگاه به یاد همان تصاویر می‌اُفتیم. حال تا چه حد در مورد انواع تیزرهای تبلیغاتی اطلاعات دارید؟ آیا می‌دانید ویژگی‌های یک گوینده تیزر تبلیغاتی چیست؟ چقدر در مورد تاریخچه گویندگی و تیزرهای تبلیغاتی می‌دانید؟!

در این مقاله از وبسایت چکاوا تصمیم داریم در‌خصوص گویندگی تیزر تبلیغاتی، دوبله و ده‌ها نکته‌ی دیگر صحبت کنیم. اگر شما هم نسبت به این موضوعات کنجکاو و علاقه‌مند هستید، توصیه می‌کنیم تا انتهای متن با ما همراه شوید.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر تبلیغاتی چیست؟

سوال اول این است که تیزر تبلیغاتی چیست؟ یا چرا سال هاست که جایگاه تیزرهای تبلیغاتی در صنعت تبلیغات، تکان نخورده است؟ همه‌ی ما صدای مورگان فریمن در مستند زندگی روی سیاره ما را به خاطر داریم؛ صدایی گرم و گیرا که به‌خوبی روی تصاویر نشسته بود، یا صدای کیکاووس یاکیده که گویندگی تیزر تبلیغاتی بسیاری از برند‌های مشهور را انجام داده است. می‌بینیم که در تیزر های تبلیغاتی نیز همانند مستند گوینده مهمترین نقش را ایفا می‌کند، پس انتخاب گوینده مناسب برای تبلیغات به اندازه گوینده مستند حائز اهمیت است.

می بینیم که چنین صداهایی همواره در ذهن مخاطب باقی می‌مانند پس به‌طور خلاصه تیزر تبلیغاتی نام یک کلیپ کوتاه است که به موجزترین و خلاقانه‌ترین شکل ممکن، ویژگی‌های یک محصول یا خدمات را بیان می‌کند و مخاطب را به خرید آن ترغیب می‌نماید.

قدرت یک تصویر از هزار کلمه بیشتر است. در‌نتیجه اصلا عجیب نبود که خیلی زود، تیزرهای تبلیغاتی توانستند جایگاه خود را در میان مخاطبان پیدا کنند.

تاریخچه تبلیغات در ایران

اولین بار چه زمانی بود که فروشندگان متوجه شدند برای فروش بیشتر، نیازمند تبلیغات هستند؟ احتمالاً اولین انسانی که تلاش می‌کرد مقداری از گندم‌های خود را با پوستین تاخت بزند، مفهوم تبلیغات را به خوبی درک کرده بود اما تبلیغات مدرن برای اولین بار همزمان با اختراع دستگاه‌های چاپ به بازار عرضه شد.

دستگاه‌های چاپ توانستند انقلاب بزرگی در صنعت تبلیغات به وجود بیاورند. این دستگاه‌ها می‌توانستند تبلیغات مختلف را در تیراژهای گسترده چاپ کرده و به دست تعداد بیشتری از مخاطبان برسانند.

بعد از آن، سیستم‌های ارتباطی دیگری مانند رادیو، سینما و تلویزیون نیز در جهت تبلیغات به کار گرفته شدند. حال اولین تبلیغات ایرانیان در رادیو صورت گرفت. به همین دلیل صدای گویندگان به بخشی از هویت تبلیغات قدیمی تبدیل شد. با ورود سینما به کشور، شکل دیگری از تبلیغات به نام تیزرهای تبلیغاتی به کار گرفته شدند؛ این تبلیغات که معمولا با ساز و آواز همراه بودند، خیلی زود توانستند در میان مخاطبان سینما جایگاه خوبی پیدا کنند و بعد از اختراع تلویزیون، به این رسانه نیز راه پیدا کردند.

دوره تبلیغات مدرن در ایران از سال 1325 آغاز شد اما دوران اوج آن در سال های 35 الی 50 بود. تا سال‌های متمادی موسسات تبلیغاتی زیادی شکل گرفتند و تبلیغات بازرگانی تلویزیونی به بخشی از هویت آن تبدیل شد. مردم اشعار و ترانه‌های تیزر تبلیغاتی را زیرلب زمزمه می‌کردند و احساس خوبی به این محصولات نشان می‌دادند.

از همان روزهای اول ورود تلویزیون به ایران، شبکه‌های خصوصی مانند ثابت پاسال مشغول فعالیت شدند و بعدها همین شبکه به تلویزیون ملی ایران تغییر نام داد.

انواع تیزر تبلیغاتی

انواع تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که شما می‌توانید پیش از سفارش گویندگی تبلیغاتی خود همانند سفارش نریشن با انواع آن آشنا شوید. در ادامه می‌توانید ویژگی های هر یک از انواع تیزر تبلیغاتی را مطالعه کنید:

 • تیزر تبلیغاتی رئال

اصلی‌ترین شکل تیزرهای تبلیغاتی، تیزرهای رئال هستند. به این معنی که از بازیگران و تجهیزات فیلمبرداری برای ضبط آن استفاده می‌شود. تیزرهای رئال، معمولا اثرگذاری خوبی بر مخاطب دارند و در ترکیب با صدای یک گوینده، می‌توانند بهترین گزینه‌ی موجود باشند.

 • تیزرهای موشن گرافیک

یکی دیگر از انواع تیزرهای تبلیغاتی، تیزرهای موشن گرافیک است. همانطور که از نامش هم پیداست، تبلیغات این چنینی از شکل‌های گرافیکی در پیشبرد محتوای خود استفاده می‌کنند. معمولا از این تیزرها در فیلم های آموزشی استفاده می‌شود. ساخت آن‌ها چندان طول نمی‌کشد و در قیاس با تیزرهای رئال، هزینه‌ی زیادی نمی‌برند.

 • تیزرهای انیمیشن

انیمیشن‌ها می‌توانند خیلی زود به تیزرهای تبلیغاتی محبوب مخاطب تبدیل شوند. استفاده‌ از رنگ‌های جذاب، گویندگان پر‌ انرژی و تصاویر کارتونی، اصلی‌ترین برگ برنده‌های تیزرهای انیمیشنی است. حتما با کمی فکر کردن تبلیغات انیمیشنی بسیاری را به یاد می‌آورید که تا نسل‌ها، ورد زبان خیلی از اقشار جامعه بودند.

 • تیزرهای تلفیقی

در تیزرهای تلفیقی می‌توان از ترکیب فیلمبرداری، انیمیشن و موشن گرافیک استفاده کرد. در ساخت این نوع تیزر‌ها همانند تیزرهای تبلیغاتی رئال شخصیت‌های واقعی نقش دارند، با این تفاوت که به صورت شخصیت‌های انیمیشنی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شوند.

ویژگی های گوینده تیزر تبلیغاتی

گفتیم که بخش مهمی از تاثیرگذاری تبلیغات به گویندگی تیزر تبلیغاتی بازمی‌گردد، اما ویژگی‌های گوینده تیزر تبلیغاتی چیست؟ چگونه می‌توان صدای خوبی را برای گویندگی تیزرهای تبلیغاتی تربیت کرد؟در ادامه به شکل خلاصه به این موضوعات اشاره کرده‌ایم:

مبالغه در بیان متن

وقتی که از تبلیغات صحبت می‌کنیم، منظورمان مدلی از عرضه‌ی محصول به مشتری است که بیشترین اثرگذاری را داشته باشد. یکی از پارامترهای اثرگذاری، مبالغه است. با این وجود سال‌هاست که این تکنیک در تبلیغات استفاده می‌شود و همیشه به طور موثری جوابگو بوده.

گویندگی تیزر تبلیغاتی نیز باید مبنی بر همین اصل باشد. گویندگان باید بتوانند با لحن مبالغه‌آمیز، ویژگی‌های محصول موردنظر را عنوان کنند. مثلا تیزرهایی را در نظر بگیرید که قرار است از دستاوردهای یک نهاد صحبت کند. لحن گوینده باید مبالغه زیادی داشته باشد تا حس اطمینان در مخاطب ایجاد گردد.

بیان صحیح کلمات

یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی گویندگان تیزرهای تبلیغاتی، این است که کلمات را به شکل واضح و درستی بیان کنند. از آنجایی که هزینه‌های ساخت تیزرهای تبلیغاتی بسیار بالاست، جای هیچگونه اشتباه و ابهامی باقی نمی‌ماند. گوینده تیزر تبلیغاتی باید بتواند کلمات را به بهترین شکل ممکن ادا کند تا هیچگونه سوالی در ذهن مخاطب بی‌جواب نماند.

تمرین‌های مختلفی برای صداسازی و گویندگی تیزر تبلیغاتی وجود دارد که باعث بهبود بیان می‌شود. حتی گویندگان حرفه‌ای هم قبل از ضبط نریشن، صدای خود را گرم می‌کنند تا مطمئن شوند بیان صحیحی خواهند داشت.

یک گوینده خوب، علاوه بر زبان فارسی باید به تلفظ حروف و کلمات انگلیسی نیز مسلط باشد. برخی مواقع در تیزرهای تبلیغاتی، چاره‌ای جز بیان کلمات انگلیسی باقی نمی‌ماند و تسلط به زبان انگلیسی برای گویندگان تیزر تبلیغاتی مزیت مهمی محسوب می شود.

تیپ سازی در گویندگی

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که بیشتر گویندگان قدیمی و ماهر دارند، تیپ سازی در گویندگی است. یک گوینده ماهر می‌داند که هر تیزری، نیازمند تیپ صدایی خاص خود می‌باشد. مثلا تصور کنید که تیزر تبلیغاتی مزبور، مربوط به یک محصول کودکانه است. گویندگان ماهر می‌دانند که در چنین وضعیتی، باید تیپ شخصیتی شاد، صمیمانه و کودکانه‌ای را در صدای خود بازسازی کنند.

بهترین گویندگان تیزرهای تبلیغاتی، صدایی منعطف دارند و با توجه به تیزر موردنظر، می‌توانند شخصیت‌های مختلفی را در صدای خود بسازند. داوود خطر را که فراموش نکرده‌اید؟! طبیعتاً گویندگان این مجموعه، توانسته‌اند صدایی خلق کنند که همیشه یادآور کاراکترهای این تیزر کارتونی باشد.

اعتبار بخشی به تیزر با نوستالژی

برخی از گویندگان تلویزیونی، صدایشان تبدیل به نوستالژی شده است. صدای حسین باغی در مجموعه تیزرهای سیاساکتی را به یاد می‌آورید؟ یا شعر دو قدم مانده به صبح با صدای محمد صالح‌علاء را شنیده‌اید؟

در واقع صدای این گویندگان می‌تواند به تیزر تبلیغاتی اعتبار ببخشد. به همین دلیل، گفته می‌شود که بهترین گویندگان را برای تیزرهای تبلیغاتی خود به کار بگیرید؛ چرا که با صدای خود، ارزش افزوده‌ای برای تبلیغات شما ایجاد می‌کنند.

تیزرهای موضوعی

برخی از صداها در تیزرهای موضوعی جا اُفتاده‌اند. مثلاً بهمن هاشمی که در شبکه دو فعالیت می‌کرد با گویندگی آنونس‌های تلویزیونی و برنامه‌های سینمایی شهرت پیدا کرد. به همین دلیل معمولا در تیزرهای تلویزیونی که مربوط به فیلم و سینما هستند، از ایشان استفاده می‌شود.

یکی دیگر از گویندگانی که شهرت زیادی در تیزرهای موضوعی پیدا کرده، خسرو شمشیرگران است. وی مسیر خود را از روایتگری سریال امام علی(ع) شروع کرد و بعد از آن، به کرّات برای گویندگی تیزرهای مذهبی از صدای ایشان استفاده می‌شد. بنابراین استفاده از صداهایی که در یک موضوع جا افتاده‌اند، می‌تواند در ایجاد حس آشنایی مخاطب، بسیار موثر باشد.

اولین گویندگان تیزر تبلیغاتی در ایران

از همان زمان که پای تبلیغات و تیزرهای تلویزیونی به ایران باز شد، گویندگان نیز در این عرصه حاضر بودند، اما اولین گویندگان تیزر تبلیغاتی در ایران چه کسانی بوده‌اند؟ نام‌های ماندگار این عرصه چه کسانی هستند؟

گویندگی تیزر تبلیغاتی در ایران، حرفه‌ای مهم به حساب می‌آمد؛ چرا که تیزرهای رادیویی، تلویزیونی و سینمایی اثرگذاری بالایی در مردم داشتند. برخی از نام‌های آشنا و ماندگار دوبله ایران، شامل موارد زیر است:

 • حسین باغی
 • ابوالحسن تهامی نژاد
 • همت مومی وند
 • ژاله کاظمی
 • چنگیز جلیلوند
 • منوچهر اسماعیلی
 • منوچهر والی زاده

گرچه افراد زیادی در این عرصه فعالیت کرده‌اند و موفقیت‌های ریز و درشت بسیاری به دست آورده‌اند اما اسامی بالا، توانسته‌اند جایگاه گویندگی تیزر تبلیغاتی و دوبله را بالاتر برده و این هنر را متعالی سازند.

هزینه گویندگی تیزر تبلیغاتی

هزینه گویندگی تیزر تبلیغاتی

حالا که با ویژگی گویندگان و دوبلورهای معروف این عرصه آشنا شدید، می‌خواهیم در خصوص هزینه گویندگی تیزر تبلیغاتی صحبت کنیم!

به عنوان یک کسب و کار، وقتی که اولین تیزر تبلیغاتی شما ساخته می‌‌شود، طبیعتا به دنبال بهترین صدا برای گویندگی نریشن آن می‌گردید. یک صدای گرم و گیرا کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از تبلیغات خود بگیرید. دقت داشته باشید که برای هر موضوعی، نیازمند صدای به خصوصی هستید. هزینه‌های گویندگی تیزر تبلیغاتی به متن، مدت زمان نریشن و مهارت گوینده بستگی دارد.

نریشن تبلیغاتی با صدای خانم

اگر بخواهیم از لحاظ تاریخی به موضوع حضور زنان در عرصه‌های دوبله اشاره کنیم، باید از خانم ژاله علو نام ببریم. ایشان به عنوان اولین دوبلور زن ایرانی شروع به فعالیت کرد و در طی ده‌ها سال، خاطره‌های مختلفی در ذهن شنوندگان و بینندگان رقم زد.

خانم علو، حضور بانوان در عرصه نریشن‌های تبلیغاتی را نیز هموار کرد و امروزه بانوان هنرمند زیادی به گویندگی تیزر تبلیغاتی مشغول هستند. مریم شیرزاد، بهنوش فرهودی، شوکت حجت و فرزانه فائزی از دیگر نام‌های آشنا در دوبله هستند.

امروزه صداهای تازه‌ای از میان بانوان سرزمین ما برخاسته که به‌خوبی در گویندگی تیزر تبلیغاتی جا اُفتاده‌اند! صدای لطیفی که به مخاطب حس اطمینان می‌بخشد از ویژگی های صدای خانم ها برای گویندگی تیزر تبلیغاتی به شمار می‌رود.

در نهایت…

در آخر باید اعلام کنیم که یکی از مهمترین ویژگی‌های لازم برای گویندگی تیزر تبلیغاتی، انعطاف‌پذیری است. یک گوینده‌ی ماهر همچون منوچهر والی زاده و منوچهر زنده دل می‌داند که همیشه نباید در یک تیپ و قالب شنیده شود و هر کاراکتری به صدای مختص خود نیاز دارد.

برخی صداها آرامش بخش هستند و برخی دیگر، احساس هیجان را در شنونده ایجاد می‌کنند. بعضی، حس ناب نوستالژی را در ما زنده می‌کنند و صداهایی هم وجود دارند که فراموش شدنی نیستند! برای ماندگاری در عرصه تیزرهای تبلیغاتی، شما به صداهای خاطره‌انگیز نیاز دارید. صدایی که برای همیشه در گوش جان مخاطب ماندگار می‌‎ماند!

ادامه مطلب بستن

مزایای سفارش تیزر تبلیغاتی از چکاوا رو میدونی؟

فرایندی آسان

با به‌وجود آمدن امکان سفارش گویندگی تیزر تبلیغاتی، مشتری ها می توانند به سهولت گوینده موردنظر با لحن و بیان مناسب تیزر تبلیغاتی خود را انتخاب کنند.

سرعت بالا

با سفارش گویندگی تیزر تبلیغاتی از سایت چکاوا در کمترین زمان صدای حرفه ای ترین گویندگان را با بهترین کیفیت تحویل بگیرید.

تنوع بالا

چکاوا با داشتن بیش از صد گوینده پیشکسوت و حرفه ای تنوع صدای بالایی برای انواع تیزر‌های تبلیغاتی ایجاد کرده است.

دسترسی آسان

سایت چکاوا همواره در تلاش است تا دسترسی شما عزیزان را به نمونه صدای گویندگان مختلف هموارتر سازد.

سوالات متدوال

آیا از گویندگان پیشکسوت برای تیزرهای تبلیغاتی می توان بهره برد؟

بله، گویندگان پیشکسوت در صورت مطالعه و موافقت با متن مشتریان محترم، ضبط صدا را انجام می‌دهند و فایل صوتی آن برای مشتریان در همان روز جهت تایید و مراحل بعدی ارسال می شود.

آیا امکان سفارش آنلاین گوینده تیزر تبلیغاتی وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید از طریق سایت چکاوا اقدام کرده، گوینده موردنظرتان را انتخاب کنید و پس از انتخاب گوینده با همکاران ما در پیام‌رسان های مختلف در ارتباط باشید تا سفارش گویندگی تیزر تبلیغاتی شما انجام شود.

ضبط صدای تبلیغاتی چگونه انجام می‌شود؟

بخش مهمی از صداسازی برای تبلیغات، به شخصیت سازی و فن بیان بازمی‌گردد. در گام اول باید گوینده ای مناسب انتخاب شود. سپس در استودیو مخصوص صدابرداری با بهترین امکانات روز و نرم افزارها صدا ضبط و تدوین می شود.

آیا امکان اصلاح صدا تا چند بار وجود دارد؟

روال کار به این صورت است که ابتدا گوینده تبلیغاتی در استودیو چکاوا حاضر شده و متن شما را مطالعه می کند، سپس آن را خوانده و برای شما ارسال می شود در صورت موافقت گوینده و ظرفیت استودیو تا 3 بار در همان لحظه امکان اصلاح صدا وجود دارد در غیر اینصورت بعد از خروج گوینده از استودیو و تایید شما هرگونه اصلاح مشمول هزینه مجدد خواهد شد.