استودیو ضبط صـــدا چکاوا

استودیو چکاوا در سال 1398 توسط محمدعلی محراب بیگی(بنیان گذار و صاحب‌امتیاز) این استودیو تاسیس شد . چکاوا یک سامانه اینترنتی با محتوا و مضمون تهیه و ارائه فایل های صوتی جهت استفاده دررسانه های صوتی و تصویری است. ایده ابتدایی این سایت با هدف پیشرفت سطح محصولات صوتی (نریشن)، سودآوری اقتصادی و ترقی دانش فنی و فرهنگی نریشن و دورنمای اولین و بزرگترین سایت ارائه خدمات نریشن در ایران شروع به کار کرده است.

تاکید و استوار سازی برکیفیت محصول، سرعت عمل، ارائه خدمات برتر به مشتری از اهداف مهم و اصلی این سایت است. به دلیل اینکه تامین و تهیه نریشین و ارتباط با گویندگان و استودیو صدا، طولانی و پرهزینه است، این سایت تلاش بر این دارد تا مُیسر کننده راه تهیه کنندگان و کارگردانان و فیلمسازان باشد. در همین راستا برای انجام فعالیت های این سایت، نیاز به یک استودیو صدا بود که این استودیو در کانون محراب واقع در تهران خیابان ورشو تاسیس شد. استودیو چکاوا با در نظر گرفتن تمامی موارد آکوستیک اجرا شده است. از عملکرد های دیگر این استودیو، انجام دوبله فیلم های مستند، داستانی و تبلیغاتی به وسیله صدابرداران حرفه ای و همکاری با اساتید بزرگ دوبله نظیر: ابوالحسن تهامی، بهروز رضوی، نصرالله مدقالچی، منوچهر والی زاده، خسرو شمشیرگران، ناصر طهماسب، سعید مقدم منش، امیرمحمد صمصامی، معصومه آقاجانی، رویا نونهالی، کتایون نژاده، مرتضی هاشم خانلو، حسن همایی و بسیاری دیگر از گویندگان و دوبلورهای ایرانی در این استودیو است.

ارائه خدمات گویندگان غیر فارسی زبان نظیر گوینده انگلیسی، فرانسه، روسی، اسپانیایی، ترکی استانبولی، عربی و دیگر زبانهای از دیگرفعالیت های استودیو صدا چکاوا است. این استودیو در زمینه معرفی و عرضه نمونه صدا گویندگان بلوچی، ترکی، گیلکی، مازنی و دیگر زبانهای محلی ایرانی فعالیت دارد. از دیگر خدمات آن ضبط صدا برای همکاران فیلمساز و تولید کنندگان ویدیو، مارکتینگ و تولید محتوا، ارائه خدمات و فایل های صوتی، ارائه نمونه صدای گویندگان، معرفی و ارائه بیوگرافی گویندگان و دوبلورها، ارائه خدمات ساند افکت، ضبط و ارائه نریشن فیلم و تیزر، ضبط و ارائه هر گونه فایل صوتی، تهیه برنامه رادیویی، نگارش و یا ویراستاری متن نریشن، امکان داشتن انحصار در انتخاب برخی گویندگان، متنوع بودن گویندگان، دست اول بودن در ارائه نریشن های مورد نیاز، مجرب و متخصص بودن نیروهای فنی و داشتن تجربه کافی در این بخش، سرعت عمل در ارائه نریشن به مشتری با توجه به در اختیار گذاشتن تجهیزات در اختیار گویندگان، ارائه خدمات رایگان صوتی مانند نریشن های مناسبتی، تلفن های گویا، شماره های گویا بانک ها و بیمارستان ها، ساند افکت، و موسیقی است و برای ساخت پادکست، کتاب های صوتی بهترین گزینه است. و مهم تر از همه اینکه  با توجه به اینکه اکثریت گویندگان حرفه ای و تراز اول در شهر تهران زندگی می کنند این طرح دسترسی مشتری شهرستانی را بسیار راحت تر و سهل تر کرده است. استودیو صدای چکاوا با همکاری نویسندگان با تجربه، متخصص و حرفه ای اقدام به خلق و تولید و نگارش مقالات مختلف عالی با مضمون صدا و نریشن کرده است و ماهانه چندین مطلب مفید برای علاقمندان به گویندگی و کارشناسان این حوزه در سایت چکاوا در دست انتشار دارد.

تصاویر استودیو ضبط صدا