شوکت حجت

شوکت حجت

شوکت حجت متولد ۱۳۴۵، دوبلور، صداپیشه و مدیر دوبلاژ ایرانی است.

او حرفه‌ی گویندگی را به صورت جدی از سال ۱۳۶۳ آغاز کرد، فارغ التحصیل رشته روانشناسی بالینی است. شنیدن صدای او ما را به دنیای پر از از خاطرات کودکی و شخصیت های کارتونی که زمانی را با همزادپنداری با آنها گذرانده بوده‌ایم پرتاب کرده و طنین صدایش یادآور روزهای بی خیال و بی دغدغه کودکی است.

شوکت حجت دوبلور، صدا پیشه و مدیر دوبلاژ است و بیشتر در زمینه انیمشن و پویانمایی فعالیت دارد و به خاطر ویژگی صدای او که شیرین، لطیف و پر از اشتیاق است، او را مناسب گویندگی برای شخصیت های کارتونی بچه های فعال، شیطون و هدف‌مند کرده است.

شاید پر خاطره ترین آثار او گویندگی در کارتون با خانمان در نقش (پرین) و فوتبالیست ها در نقش (ایشی زاکی) باشد که هنوزم جزو ماندگارترین خاطرات بچه های دهه شصت و هفتاد است.

احساس او این است شخصیت پر شور و فعال بودنش بیشتر به (هرمیون جین گرنجر) در فیلم هری پاتر نزدیک است.

از دوبله های ماندگار او باید به دور دنیا در هشتاد روز (تیکو)، پسر کوهستان (پپرو)، سفرهای میتی کومان (سگارو)، نیک و نیکو(سردسته گروه مورچه ها)، پلاستوس (آدمک کچلی که مداد پاک کن بود)، مشاهیر بزرگ جهان (راوی)، افسانه زورو(برنارد زورو کوچک)، بچه های کوه تاراک(آلیس)، کاراگاه گجت(پنی)، کماندارنوجوان (نیچ)، سپید دندان(دخترک صاحب سپید دندان)، ماجرهای هاکلبری فین (کتی / پسربچه سیاه پوست)، زنان کوچک(سالی)، بهترین داستان های دنیا (دخترک بیمار)، هاچیپو(هاچیپو)، شهر اشباح(چیهیرو) و شکرستان در نقش اسکندر و سرپرست گویندگان اشاره کرد.

مجموعه های سال های دور از خانه (تاکشی)، جزیره گریز(نیپر) و در نهایت کسپر(کسپر) اون روح دوست داشتنی با صدای شیرین شوکت حجت صداگذاری شده.

شوکت حجت با سایت چکاوا همکاری دارد وی بنیانگذار خیریه زنجیره عشق است که در کمک رسانی به مردم بسیار کوشا می‌باشد. کمک رسانی وی  به زلزدگان و سیل زدگان باعث محبوبیت وی در نزد مردم ایران است.

گویندگان دیگر

امتیاز دهی به این مطلب