پرکارترین گوینده

بانک-صدای-گویندگان-1--

زمانی که واژه پُر کار، به عنوان یک صفت، کنار اسم گوینده قرار می گیرد، به این معنی است که، این پرکاری دلایل مشخصی را با خود به همراه دارد. نیمی از این دلایل، میتواند عامل های مشخصی مثل قدرتمند بودن صدا، خوش صدا بودن و انعطاف را داشته باشد. و نیم دیگر آن به دلایلی بر میگردد که شاید خیلی معلوم و مشخص نباشد، چرا که عامل اصلی این مجهول بودن، نا خودآگاه مخاطب است. نا خودآگاهی که در پس آن، به دنبال صدایی میگردد که شاید تداعی کننده خاطرات کودکی و یا بزرگسالی او باشد، صدایی که آرام است اما قدرت دارد، مهربان است اما مطمئن به نظر میرسد، موقر است اما شور و هیجان زیادی دارد. شاید اینها ویژگی های صدایی است که نا خودآگاه عده زیادی از مخاطبین را اغنا می کند. جالب است بدانید که پُرکارترین گویندگان دوبلاژ هم، در عرصه تبلیغات، همچنان یکه تاز و پر طرفدار هستند. گویندگانی که صدایشان فرقی ندارد که دیالوگی را به سمع و نظر مخاطب برسانند و یا کالایی را تبلیغ کنند. از فیلم و کارتون های پر طرفدارِ روز جهان در هر ژانر و سبکی گرفته، تا تبلیغ  آگهی کتاب، بانک، بیمه، باشگاه ورزشی، موبایل یا هر کالای دیگری.آنها صدایی را امانت دارند که قرار است، حال شنونده را خوب و گوش او را نوازش دهد. در حوزه تبلیغات که با اختلاف و صدر ، مرحوم حسین باغی و ابوالحسن تهامی ایستاده اند و گویندگان دیگری نظیر نیما رئیسی، مرحوم مهران دوستی،مریم نشیبا،زهرا مهرافزا، نرگس فولادوند، حسن همایی، تکتم چوبدار،سعید بارانی، و ژاله صادقیان هم از گویندگان پرکار این سالها در عرصه تبلیغات و پس از آن در حوزه دوبله، گویندگانی چون: منوچهر والی زاده، منوچهر اسماعیلی، مرحوم چنگیز جلیلوند، افشین زی نوری، زهره شکوفنده،مینو غزنوی، کیکاووس یاکیده، منوچهر زنده دل، نیما رئیسی، فریبا رمضان پور، نصرالله مدقالچی، سعید مقدم منش،بهروز رضوی، مرحوم احمد رسول زاده، مرحوم حسین عرفانی، داوود نماینده، علیرضا باشکندی، مهدی بقائیان، معصومه آقاجانی، ایرج رضایی، سعید مظفری، مرحوم پرویز بهرام، تورج نصر، ناصر ممدوح، مریم شیرزاد، اکبرمنانی، خسرو خسرو شاهی،  سعید شیخ زاده، ناصر طهماسب، بهمن هاشمی، مرحوم محمد عبادی در تمام این سال ها از جمله گویندگانِ پر کار دوبله ایران بودند.

این گویندگان منهای صداهای زیبا و منحصر به فردی که داشتند، با آثار زیبایی که خلق کردند، خاطرات زیادی را برای مردم و مخاطبینشان به یادگار گذاشتند و صدایشان تا وقتی دنیا پا برجاست، جاودان میماند.

اگر علاقه مند به همکاری با این هنرمندان هستید به سایت chakava.com  رجوع کنید و یا با شماره های 09351024808 و 09201024808 تماس حاصل کنید.

ارائه خدمات گویندگی به صورت غیر حضوری

مطلب پیشنهادی:

بهترین گوینده

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط

امتیاز دهی به این مطلب