بهترین استودیو های دوبله ایران

کاربرد و استفاده نریشن به صورت فریلنس

وقتی از صفت تفضیلی مثل ترین استفاده می کنیم، مسئولیت برای به عهده گرفتنِ جمله ای که می خواهیم بیان کنیم، سخت میشود. وقتی می گوییم بهترین استودیو و یا بهترین استودیوهای دوبله ایران، باید از نام هایی که برده میشود، مطمئن باشیم. از آنجایی که اکثرِ مکان هنری در جهان، از سینما و سالن های تئاتر گرفته تا گالری ها، با اُفت و خیزهای زیادی دست و پنجه نرم کردند، باید گفت که استودیوهای دوبله هم، همیشه یک روالِ ثابت را طی نکردند و گاهی در بهترین موقعیت خودشان بودند و گاهی از عرش به فرش رسیدند. اما در استودیوهای زیادی در ایران، سرنوشت ساز بودند که نمیشود از آنها نام نبرد، مثلِ استودیو بل، استودیو پاپ، استودیو سانترال، استودیو بدیع، استودیو میترا فیلم استودیو هشت، استودیو عصر طلایی، استودیو دماوند، استودیو راما، استودیو آژیر، استودیو اطلس و در این دهه اخیر، استودیو پادان و چکاوا که سعی بر این داشتند تا کیفیت مطلوب را به مشتریان و مخاطبان خود ارائه دهند. اما به همان دلیلِ نوسان هایی که وجود داشت و دارد، صفت بهترین یک صفت نسبی می تواند باشد. به همین دلیل به جای نام بردن، بهتر است که بگوییم بهترین استودیو، چه ویژگی هایی میتواند داشته باشد.

مواردی است که اگر درست انجام پذیرد به بهتر شدن و یا بهترین شدن یک استودیو کمک میکند.

بودجه

در وهله اول بودجه استودیو یکی از مهمترین عوامل است. یعنی اگر بودجه کمی دارید، به احتمال زیاد، هدف و رویای خودتان را به خطر می اندازید، به همین خاطر، این ایده درست تر است که خریدهای خود را اولویت بندی کنید، یعنی داشتن فضای ضبط بزرگ برایتان از همه چیز مهمتر است؟ یا اینکه یادگیری و داشتنِ تخصص عملی از  که به اهداف شما کمک کند. در نهایت یکی از این دو میتواند بودجه شما را هدر ندهد.

فضا

چیزی که در هنگام بازدید از یک استودیو متوجه آن خواهید شد، فضا است. این مکانی که قرار است در آن کار کنید، به شما چه احساسی میدهد. و آیا در آن آرامش دارید؟ چرا که این استودیو قرار است، خانه دوم شما شود، و شما بهترین اجراها و ضبط‌ها را در آن انجام دهید. پس حس شما نسبت به مکان انتخاب شده، بسیار حائز اهمیت است.

مکان استودیو

یکی از مهمترین عامل ها برای یک استودیو، مکان آن است. شما با توجه به بودجه ای که دارید، باید بهترین مکان را برای استودیو خودت تهیه کنید. به طور خلاصه، باید گفت که یک تهیه‌کننده استودیو یا یک مهندس، باید بتواند که با بودجه شما، بهترین مکان را به شما تحویل دهد. ساختار و نوعِ فضای استودیو با هر اندازه و ابعادی که است، باید استاندارد باشد. تمام امکانات لازم، که شامل عایق کاری، مصالح ساختمانی مناسب، ضخامت و استحکام دیوار سقف و کف فضای مورد نظر است، در کنار ابزارِ اصلی و جانبی استودیو، باید به درستی انتخاب و ساخته شود تا مکان استودیو مناسبِ ضبط صدا باشد.

و در نهایت تجهیزات ضبط صدا

یک ضبط خوب صدا، مجموعه منظمی از کیفیت منبع صدا و عملکرد آن است. مواردی مثلِ آکوستیک اتاق، میکروفون ها و محل قرار گرفتن آنها مربوط به قسمت سخت افزار ضبط است. شما به عنوان مالکِ استودیو، این فرصت را خواهید داشت که با متخصصان این عرصه، در مورد وسایل و تجهیزات و روش و تکنیک ضبط صحبت کنید.

در نهایت اگر به دنبالِ اطلاعات بیشتر در مورد استودیوها، مکان، فضا و امکانات آن هستید به وب سایتِ چکاوا به آدرسِ chakava.com مراجعه و یا با شماره های 09351024808 و 09201024808 تماس برقرار بفرمایید. 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط

امتیاز دهی به این مطلب