ضبط نریشن در استودیو صدا چه تفاوتی با ضبط خانگی دارد؟

ضبط نریشن در استودیو

در حال حاضر، هر کسی می‌تواند با کمترین امکانات هر صدایی که دوست‌ دارد ضبط و ویرایش کند و کل این پروسه شاید چند ساعت زمان ببرد ، با یک گوشی هوشمند و یک نرم‌افزار رایگان روی لپ تاپ یا موبایلتان بدون نیاز به استودیو ضبط صدا می‌توانید نریشن های صوتی خود را تهیه کنید ، صداهایی با حجم نا محدود و کیفیت بسیار بالا ، با این تفاسیر پس چرا باید به یک استودیوی برویم و برای  گویندگان  حرفه ای و استودیو ضبط نریشن پول خرج کنیم وقتی می‌توانیم  خودمان در خانه بساط ضبط صدا را به راه بیندازیم ؟

هر روز هزاران فایل صوتی ضبط و به اشتراک گذاشته می‌شوند اما چه چیزی بعضی از صداها را منحصر به فرد  می کند و باقی را غیرقابل شنیدن ؟ دقیقه استودیو ضبط صدا چه ویژگی‌ای دارد که بهترین نتیجه را برای شما پدید می‌آورد؟ درست ترین جواب این است که دو بلورهای حرفه ای  و استودیو ضبط صدا نه برای آن کاری که انجام می‌دهند بلکه برای آن چیزی که بلدند هزینه دریافت می‌کنند. در ضبط صدا خانگی مسائل زیادی وجود دارد که می‌تواند شما را در همان ابتدای کار ناامید کند، درست ضبط نشدن صدا ، نویز یا هام داشتن (ناشی از پروژکتورها یا دستگاه های تهویه و غیره) و یا حتی بی کیفیت بودن فایل دریافتی که همگی ناشی از امکانات نامناسب و بی تجربگی است. توانایی حرفه ای ضبط صدا

است، خیلی از نرم‌افزارها برای این کار وجود دارند اما استفاده درست از آنها نیاز به آموزش دارد ، مانند تدوین فیلم ، ادیت نریشن و صدا هم یک کار حرفه ای است و تنها از افراد حرفه ای برمی‌آید.

 

سفارش ضبط صدا

یکی دیگر از ویژگی های استودیو صدا ، قرار گرفتن در محیطی بسته با عایق‌های صوتی است با حضور در استودیو ضبط نریشن نه تنها می‌توانید صدایی با کیفیت دریافت کنید بلکه می‌توانید در آرامش، از پروسه ضبط صدا لذت ببرید .

با تمام این تفاسیر می‌توان گفت هیچ کدام از این موارد یاد شده ، مهم‌ترین ویژگی استودیو صدا نیستند. مهم ترین ویژگی استودیوها استفاده از فرد مناسب با صدای حرفه ای است ، یک صدای با کیفیت ، ابزار قدرتمندی است که می‌تواند به اثر تولیدی شما جان بدهد و داستان مورد نظر شما را به معنای واقعی کلمه روایت کند ، با این حال متأسفانه خیلی وقت‌ها این نگاه حرفه ای به صدا اتفاق نمی‌افتد.

 

وجود صدای مناسب تأثیرات شگفت انگیزی روی مغز می‌گذارد ، بار شناختی را کم می‌کند و به همین خاطر مغز می‌تواند اطلاعات را سریعتر پردازش کند. این فرضیه ، “فرضیه دو کاناله” نامیده می شود و تحقیقات ثابت کرده است که تأثیر زیادی روی روند یادگیری دارد. این فرضیه به خوبی در فرمت‌های ویدیویی قابل مشاهده است درحالی‌که  اکثر فیلم ها معمولاً برای ارسال پیام‌های پیچیده در زمان‌های بسیار کوتاه تلاش می‌کنند. وجود متن و صدای مناسب می‌تواند این زمان را به حداقل برساند.  با یک مقایسه‌ی ساده می‌توان فهمید کیفیت میان ضبط صدا با امکانات خانگی و گوینده غیرحرفه‌ای بسیار متفاوت با ضبط صدا در استودیو و استفاده از گویندگان حرفه ای است و اتفاقاً تفاوت در همین جزئیات است که اثر شما منحصر به فرد و جذاب می‌کند.

اشتراک گذاری این مطلب

عضویت در خبرنامه چکاوا

با خبرنامه چکاوا، گویندگی را به سادگی یادبگیرید

مطالب مرتبط

امتیاز دهی به این مطلب