نریشن فیلم تبلیغاتی چه تفاوتی با بقیه نریشن ها دارد ؟

نریشن فیلم تبلیغاتی چه تفاوتی با بقیه نریشن ها دارد ؟

تفاوت نریشن فیلم های تبلیغاتی با نریشن های دیگه چیه و چه ویژگی هایی داره؟

نریشن به فیلم های تبلیغاتی حس و حال دیگه ای میبخشه و به اون شخصیت میده. در نریشن فیلم های تبلیغاتی صداگذاری ها باید آهنگ های دقیق تری داشته باشند. صداگذاری در نریشن فیلم های تبلیغاتی باید با مخاطب پیوند مشترک ایجاد کنه و باعث همزاد پنداری بشه. صداگذاری مناسب کیفیت و اعتبار کار شما رو نشون میده و در نهایت باید اعتماد رو از سمت مخاطب جلب کنید تا مخاطبین، مشتری های دائم شما بشوند. سایت چکاوا به طور جامع به بررسی تفاوت ها و ویژگی های بارز نریشن فیلم های تبلیغاتی پرداخته است.

وقتی که مشغول ساخت یک فیلم تبلیغاتی هستید کیفیت و سبک صدای ویدیوی شما، مشخص کننده‌ی نوع احساسی است که می‌خواهید روی مخاطب بگذارید. به عنوان مثال، استفاده از صدای عاطفی در یک فیلم مرتبط با محیط زیست به شما کمک می‌کند تا بر شدت موضوع تأکید کنید. صداگذاری درست روی ویدیوی تبلیغاتی ، می‌تواند تأثیر ماندگاری را روی مخاطبان بگذارد و در واقع تبدیل به تمایز اصلی شما بشود.

نریشن فیلم تبلیغاتی چه تفاوتی با بقیه نریشن ها دارد ؟

اهمیت صدای انسان در صداگذاری روی فیلم‌ها

نحوه ی صداگذاری روی فیلم‌ها واقعا اهمیت دارد؟ آیا استفاده از نرم افزار دیجیتال برای صداگذاری روی فیلم و یا روی یک فیلم تبلیغاتی اشکالی ندارد؟

اول از همه، بگذارید روراست باشیم؛ ما در مورد صدا و صداپیشگان صحبت می‌کنیم، بنابراین نمی‌خواهیم در این مقاله روی داستان فیلم‌های تبلیغاتی و تاثیر بسزای آن‌ها روی مخاطب تمرکز کنیم. بگذارید سؤالی که قبل تر پرسیدیم را پاسخ دهیم: هر محتوای صوتی باید با تصاویر متناسب همراه باشد. بنابراین، شما همیشه باید یک بازیگر یا دوبلور حرفه‌ای را استخدام کنید تا کار را به درستی انجام دهد. این 6 دلیل برای استخدام صداگذار حرفه‌ای را مطالعه کنید:

1. صداگذار بخشی از شخصیت ویدیوی شماست

صداگذاری به فیلم تبلیغاتی شما روحیه، احساس و شخصیت خاصی می‌بخشد. یک نریتور خوب می‌تواند به ویدیوی شما میزان شادی، غم و اندوه، افتخار و هیجان ببخشد و فقط یک حرفه‌ای می‌تواند این حس را در شما و مخاطب به وجود بیاورد. صداگذاری مصنوعی با نرم‌افزارها را فراموش کنید! انسان‌های صداپیشه‌ و حرفه‌ای همیشه انتخاب درست تری هستند.

2. صداگذاری‌ها آهنگ صدای درستی دارند

فقط بازیگران حرفه‌ای صدا می‌دانند که چگونه باید صعودها، پایین‌ها و مکث‌های مناسب را به داستان شما اضافه کنند. بیشتر اوقات، صداهای کسل‌کننده یا آزار دهنده می‌تواند مخاطبان شما را به سمتی سوق دهند که تمایلی به تماشای ادامه‌ی فیلم تبلیغاتی شما نداشته باشند و خودتان هم می‌دانید که این نمایانگر برتری و امتیاز، برای برند شما نیست.

3. صداگذاری‌ها پیوند ایجاد می کنند

صداگذاری‌ها می‌توانند تأثیر زیادی بر مخاطبان شما داشته باشند. بازیگر صحیح صدا می‌تواند باعث شود مخاطب شما احساس کند که برند شما را شناخته است و با هویت برند شما آشناست. بیایید این واقعیت را در نظر داشته باشیم که هیچ دختری هرگز تمایلی به خرید لوازم آرایش از طریق تبلیغ با صدای آرنولد شوارتزنگر را ندارد.

4. صداگذاری‌ها کیفیت فیلم شما را نشان می‌دهند

کیفیت یک فیلم تبلیغاتی متحرک برای مشتریان بالقوه شما بسیار مهم است زیرا نشانگر برند شما است. گذشته از تصاویر با کیفیت عالی، یک فیلم ضبط شده‌ی خوب با صداگذاری( با میکروفن مناسب در استودیوی ضبط) می‌تواند وجود تفاوت بین یک فیلم حرفه‌ای و یک فیلم نه چندان معتبر را به خوبی نشان دهد.

5. صداگذاری‌ها اعتبار شما را نشان می‌دهند

اعتماد هم یک عنصر اساسی است تا بینندگانی که فیلم‌های تبلیغاتی شما را تماشا می‌کنند به مشتری‌های شما تبدیل شوند. هرگز پتانسیل فیلم‌های خود دست کم نگیرید. استفاده از یک دوبلور خوب روش غیرقابل انکاری است برای آن که بتواند یک فیلم تبلیغاتی را قابل اعتماد نشان دهد. اگر یک دوبلور استخدام کنید که همانند مخاطبان شما صحبت نمی‌کند (یا لهجه عجیب و غریب یا روباتیک دارد) مردم متوجه می‌شوند و یک احساس جعلی و غیر حرفه‌ای بودن در آن‌ها به وجود می‌آید.

6. صداگذاری کلید اصلی است برای ترغیب مخاطب برای انجام کاری

شما از قبل می‌دانید که صداگذاری می‌تواند بیننده را به سمت اقداماتی که در فیلم تبلیغاتی شما وجود دارد سوق دهد. این بدان معنی است که نریتور شما باید در پایان با صدای بلند  شماره تماس شما را اعلام کند(یا عضویت در خبرنامه شما، بارگیری کتاب الکترونیکی، خرید یک محصول و غیره) تا مشتریان بالقوه شما را به سمت عملی که می‌خواهید آنها انجام دهند سوق دهد. به طور کلی، چیزی بهتر از استفاده از صدای مناسب برای هدایت مخاطب وجود ندارد.

اکنون می‌توانید ببینید که چطور صداپیشه فقط یک بازیگر نیست که تنها صدایش را عوض کند، چرا که در واقع او یکی از عناصر اصلی ایجاد یک فیلم تبلیغاتی عالی است. فقط باید بدانید که چگونه می‌خواهید ایده تجاری خود را به مخاطبان خود نشان دهید و باید صداپیشه‌ ی مناسب را نیز انتخاب کنید که البته این کار ساده‌ای نیست.

نتیجه گیری این که چرا باید برای فیلم  و یا تبلیغات خود یک صدای عالی استخدام کنید؟

وقتی نوبت به ساخت یک فیلم تبلیغاتی می‌رسد که می‌تواند مخاطبان را جذب کند و تاثیرگذار باشد، شما چندین گزینه برای انتخاب ویژگی‌های صداگذاری روی فیلم تبلیغاتی خود دارید. اگر به دنبال صدایی مناسب برای پروژه خود هستید، می‌توانید سری به سایت چکاوا بزنید. در اینجا، می‌توانید مجموعه‌ای از سبک‌های صداگذاری را ببینید و موردی را که برای پروژه و مخاطبان خود ایده‌آل و قابل اعتماد است را پیدا کنید و از این طریق آن را انتخاب کنید. شما می‌توانید به لهجه‌ها، زبان‌ها، سبک‌ها و موارد دیگر موجود در صدای هنرپیشگان صدا گوش دهید. اگر در انتخاب صداگذار و انجام صداگذاری سردرگم هستید می‌توانید با ما تماس بگیرید، تیم ما آماده است تا در تمام شک‌ها و تردیدهای شما به شما کمک کند.

تماس با ما(کلیک کنید)

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط

عابربانک
مقاله

صدای گوینده عابر بانک

شاید همه ما با دیدن یک اختراع، اولین چیزی که به ذهنمون خطور میکنه، تاریخ ابداع اون باشه، یعنی از چه تاریخی، بشر یک راحتی

امتیاز دهی به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =