بهروز رضوی

بهروز رضوی

بهروز رضوی (متولد ۱۳۲۶) گوینده نریشن، مجری تلویزیون و بازیگر ایرانی است. بهروز رضوی همکاری خود را با رادیو در سال ۱۳۴۷ به عنوان گوینده آغاز کرد. وی روایت مجموعه مستند ایران را بر عهده داشته است.صدای داستان از آثار ماندگار وی می باشد.آقای بهروز رضوی از گوینده های معروف کشور عزیزمون است صدای ایشان بی نظیر و آنونس‌های وی همیشه در یادها باقی خواهد ماند.

لحن گویندگی و جنس صدای آقای رضوی، او را در رادیو مشهور کرد و این اتفاق، بانی ورودش، از رادیو به دوبله شد.
آقای رضوی معتقد هستند که هنر دوبله، جزو آن دسته از کارهایی هستند که هر آدمی به راحتی به آن علاقه‌مند میشود، حتی اگر از قبل به آن علاقه ای نداشته باشد، از خصوصیات بهروز رضوی به عنوان گوینده و دوبلور، دانش ادبی بالا، شناخت او از اجرا و بازیگری، مطالعه بسیار در زمینه هنر و همچنان حفظ کمترین تپق در اجرا و گویندگی است.

صدای او به عنوان یکی از صداهای دل نشین، قدرتمند و جذاب بین گویندگان رادیو شناخته شده است و با برنامه زیبای قصه شب، در رادیو تهران، هرشب مخاطبان زیادی را به انتظار صدای گرم و مهربانش پای این برنامه رادیویی مینشاند.

بهروز رضوی از دوستان ابوالحسن تهامی و جمشید گرگین می باشد. وی متن های ادبیات کلاسیک فارسی را خوانش کرده است. شاهنامه فردوسی، غزلیات حافظ، مثنوی معنوی مولانا، گلستان و بوستان سعدی، مجموعه اشعار نظامی گنجوی و مجموعه اشعار شعرای معاصر مانند حسین منزوی را خوانش کرده است.

بهروز رضوی کلاس آموزش فن بیان و گویندگی، جهت گویندگی تیزر تبلیغاتی و مستند اداره می کند و شاگردان بسیاری را تعلیم داده است.

چکاوا یک اپیزود اختصاصی ویژه نامه ایشان تهیه و تولید کرده است؛ می توانید این اپیزود را در سایت و پادکست چکاوا گوش کنید. بهروز رضوی جزو بهترین گویندگان تیزر تبلیغاتی و آننوس سینمایی است.  استاد رضوی از مهربان ترین صداپیشگان ایرانی است.

پادکست بهروز رضوی
(اپیزود هفدهم)

بهروز رضوی

بیوگرافی و صفحه دایره المعارف
بهروز رضوی

گویندگان دیگر

امتیاز دهی به این مطلب