کاربرد و استفاده نریشن به صورت فریلنس

کاربرد و استفاده نریشن به صورت فریلنس

زمانی که میخواید به دنیای تجارت و بیزینس وارد بشید، این امکان وجود داره که پیدا کردنِ کار قابل اعتماد و مورد علاقتون، برای شما سخت باشه و به همین دلیل، افراد بسیار زیادی هستند که به کار آزاد تمایل دارند. و در وادی هنر و صدا، این به این معناست، که هنرمندان صدا، سعی بر این دارند که در جستجوی حرفه و مشاغلی باشند که بتوانند در هر زمان و در هر مکانی، آن را به سهولت و راحتی انجام دهند. با وجود اینترنت که کار را برای همه چیز، همینطور هر شغل و حرفه ای سهل کرده است، امروز پیدا کردن چنین کسب و کار و مشاغلی بیشتر از هر زمان دیگری آسان  است. در دنیا، وب سایت های زیادی وجود داره که صدا را برای مشاغل ارائه می دهند. ومکان های بسیاری هستند که میتوان نسخه های تصویری را برای خریدارانی که دنبال صدای مد نظر خود میگردنند، بارگیری کنند و بعدن به طور موقتی و رسمی استخدام افراد مورد نظر خودشان را انجام دهند.

بعدها در این مقاله به وب سایت های معتبر خارجی هم اشاره می کنیم. اما هدف اصلی ما در این مقاله معرفی وب سایت (چکاوا) است و اینکه این وب سایت، چه تاثیری در کاربرد و استفاده بهینه از نریشن به صورت فریلنس دارد؟

1- کرونا

اگر در شرایط عادی زندگی میکردیم، شاید از اول به آخر، همه این موارد را بررسی می کردیم. اما به خاطر شرایط سخت قرنطینه و ویروس منحوس کرونا، ازهمین آخر شروع می کنیم. با شروع اپیدمی و دوران سخت و محدود شده قرنطینه، بسیاری از کارهای حضوری، به تاخیر و تعویق افتادن و حتی درشرایطی به اجبار حذف شدند. کارهایی که هرچند پشت سیستم انجام می شدند، اما حضوری و با مشارکت و مشورت دیگران انجام می گرفتند. ولی به دلیل کرونا وخطرناک بودن استفاده از وسایل نقلیه عمومی که راحت ترین راه برای رسیدن به محل کار افراد هست، بسیاری از کارهای کامپیوتری، یا کارهایی که مستلزم وجود سیستم وتکنولوژی است، به شکل مجازی و از راه دور انجام می‌شوند. باید گفت که یکی از ویژگی های سایت چکاوا در این است که شما بدون  حضور در یک مکان خاص می توانید به صورت مجازی و از راه دور از مزیت های زیادی از جمله ضبط صدا از راه دور و در دسترس گذاشتن آن برای شنوندگان و کارشناسان این عرصه صدای خودتون رو در این وب سایت دراختیارشنوندگان و عموم مردم قرار بدید.

2-ترافیک

تا قبل از وجود کرونا، شاید استفاده از مترو و اتوبوس و تمام وسایل نقلیه عمومی، مسیر رو برای رسیدن به محل کار مورد نظر شما، آسان تر می کرد. اما با وجود کرونا و ترس افراد از ظاهر شدن در انظار عمومی و وسایل نقلیه، مردم خودروهای شخصی و تاکسی رو به وسایل نقلیه ترجیح می دهند و این ترجیح باعث چند برابر شدن ترافیک های روزانه و شلوغی های خیابان و در نهایت نرسیدن به موقع، به محل کار مورد نظر است.‌ این که باید در یک  زمان خاص و به موقع در محل کار حاضر باشید تا کار را انجام دهید، اما حضور ترافیک و خستگی مفرط و استرس آن، باعث می شود که راندمان و بازدهی کارهر فردی به خصوص فردی که در عرصه هنری فعالیت دارد پایین بیاد و این استرس ناشی از دیر شدن و بی نظمی، روی روان و اعصاب افراد، تاثیر منفی میگذارد. اما اینکه فردی بدون اینکه به یک شرکت، موسسه و سازمان، تعهد داده باشد که به صورت حضوری در آن مشغول به کار باشد، بی شک کار را برای آن فرد خیلی آسان خواهد کرد، و اینکه بتواند فعالیت های خود را به شکل تخصصی انجام دهد و با توجه به نیاز و پروژه های در دسترس، مکان و حتی در بعضی از اوقات کارفرمای خود را تغییر دهد. سایت چکاوا این امکان رو برای افرادی که علاقه مند به حضور در عرصه صدا، گویندگی و دوبله هستند فراهم کرده، تا از راه دور و به صورت مجازی صدای ضبط شده خود را با ذهنی آرام و بدون استرس، در خدمت شنوندگان، کارشناسان، متخصصان و متصدیان امر و درنهایت افرادی که به دنبال صدای خاص و منحصر به فرد خودشان هستند، قرار دهند.

3- سهولت در پیدا کردن گویندگان

کافی است تا وارد سایت چکاوا و قسمت خدمات و دایره المعارف آن بشوید، می بینید که در قسمت دایره المعارف، گویندگان به شش قسمت گویندگان پیشکسوت، گویندگان حرفه ای، گویندگان امید،  گویندگان کودک، گویندگان کتاب صوتی، گویش محلی، و در قسمت بین الملل، به گویندگان انگلیسی، گویندگان عربی، گویندگان فرانسوی، گویندگان اسپانیایی، گویندگان روسی، گویندگان ترکی استانبولی و گویندگان آلمانی تقسیم شده‌اند. این یعنی یک کتگوری و طبقه بندی مناسب و مجزا از تمام گویندگانی که در بخش های مختلف از دوبله تا تیزر و آنونس و …..غیره، فعالیت داشته و دارند و یک بیوگرافی مفصل و دقیق، از گویندگان و افراد حاضر در این عرصه به شکل طبقه بندی الفبایی ارائه شده است. حُسن و مزیت این اتفاق در این است که سبب راحت تر پیدا کردن گوینده مورد نظر شما از بین گویندگان است و باعث می شود حق انتخاب راحت تری برای فرد مورد نظر داشته باشید. برای مثال طبقه بندی افراد پیشکسوت، حرفه ای و مبتدی حاکی از این ماجرا است. همینطور وجود نمونه صداهای مختلف با لحن های متفاوت مثلا لحن تبلیغاتی، لحن حماسی، لحن سینما، لحن مستند و…..غیره. سبب راحتی برای انتخاب و تشخیص دادن و سهولت جستجوی گویندهِ مورد نظر شماست.

4- خدمات سریع

در نظر بگیرید که تمامی امکاناتی که چکاوا برای مشتریان و علاقه مندان در حوزه صدا، تبلیغات،کتاب صوتی و غیره در نظر گرفته، از مصاحبه، ثبت نام گویندگان آماتور، ارائه نمونه گرفته تا  ضبط و ارائه نریشن فیلم و تیزر، ضبط و ارائه هر گونه فایل صوتی، معرفی گویندگان آماتور، امکان انجام اصلاح صدا، امتیاز گویندگان به انتخاب بازدیدکنندگان و …… هرکدام باید به صورت حضوری انجام میگرفت. تمامی اینها به علاوه خدمات نامبرده نشده، غیر ممکن میشد. اما به دلیل وجود اینترنت و انسجام این سایت در کنار خدمات و جواب دهی سریع به مشتری، سبب شده تا وب سایت چکاوا، خدمات خود را خیلی سریع و بدون اتلاف وقت در خدمت مشتریان قرار دهد و آنها را زودتر به علاقه و اهدافشان نزدیک کند.

5-امکانات رایگان

چکاوا منهای امکانات نامبرده، خدماتی رایگان هم در اختیار مشتریان خود قرار داده است؛ از جمله این خدمات که در وب سایت با نام صداهای رایگان دیده میشوند عبارت اند از نریشن های رایگان که شامل مناسبت های ملی، جهانی، مذهبی، سازمانی، نمایشگاهی، عمومی و جشنواره است. همینطور صدا های اپراتوری مانند خودپرداز، آسانسور، پیام‌گیر و همچنین ساند افکت یا همان افکت های صوتی است که غالباً به شکل عنصری خام در دوبله و صداگذاری های ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد، مثل صدای شکستن ظروف، صدای آب، صدای باران، صدای تصادف اتومبیل، صدای سقوط، صدای تشویق، صدای راه رفتن، صدای شکستن شیشه و ….غیره که در سایت قابل دانلود است. تمامی اینها به اضافه اعلام ایونت ها، تقویم محتوایی که در آن مهم ترین روزهای سال که در تقویم شمسی حال حاضر به آن اشاره نشده، در کنار روز تولد گویندگان و دوبلورها، از امکانات رایگان سایت چکاوا به شمار می آید.

 در اینجا باید گفت که هدف اصلی وب سایت چکاوا سهولت و راحتی و استفاده به صرفه و بهینه نه تنها از نریشن بلکه از تمامی امکانات مربوط به صدا است. و در این چند سال چکاوا سعی بر این داشته تا کار مشتریان و علاقه مندان به عرصه صدا را در کنار کیفیت بالا، برای آنها آسان تر و قابل دسترس تر کند.

با توجه به صحبت های بالا در اینجا شما را با چند وب سایت مهم در جهان که مشابه چکاوا در عرصه صدا، دوبله، و صداگذاری فعال است را آشنا می کنیم:

کاربرد و استفاده نریشن به صورت فریلنس

Voices123

Voices.com ، Voices123 خدمات مشابهی را ارائه می دهد که در آن مشتری ها مشاغل را در وب سایت بارگذاری می کنند تا صداپیشه ها صدای خود را در آنجا بارگذاری کنند. Voices123 بسیار شناخته شده است و به صداپیشه ها قدرت زیادی می بخشد و مسیری را برای یافتن شغل مناسب در این حیطه در اختیار آنها قرار می دهد و همچنین بستر بزرگی را برای تعامل با آنها فراهم می کند. مراجعه به وب سایت آنها می تواند اطلاعات بیشتری در مورد خدمات آنها در اختیار شما قرار دهد.

 

بودالگو

بودالگو یکی دیگر از وب سایت های برنده جایزه است که می تواند به شما در جستجوی مشاغل مختلف کمک کند. بازیگران و صداپیشگان متعددی در این وب سایت وجود دارد که می توانند به صورت رایگان صدای خود را ارسال کنند و در آنجا پلتفرمی وجود دارد که در آن صداپیشه ها استخدام می شوند. آنها خدمات تجاری را همراه با آموزش الکترونیکی ، بازی های ویدیویی ، کتابهای صوتی ، IVR ، صداهای ارائه و موارد دیگر ارائه می دهند. هیچ کمیسیون و هزینه ای در این زمینه وجود ندارد و صداهای افراد به راحتی در آنجا مدیریت می شوند.

 

Fiverr

یکی از بزرگترین وب سایتهای مستقل P2P است که در آن هرکسی می تواند شغلی ارسال کند و مورد درخواست مشتریان قرار گیرد. این افراد در این وب سایت به عنوان یک مبتدی در زمینه صداگذاری باید در اولویت قرار بگیرند، با توجه به اینکه چگونه می توانند به سرعت توسط بسیاری از افراد شناخته شوند، باید کار خود را به بهترین نحو انجام دهند و مشتری آنها می تواند نظر خود را برایشان ارسال کند و با بررسی های کافی مخاطبان، افراد علاقه مند میتوانند روند رو به رشدی را به دست آورند. حتی ممکن است قیمت های خود را تعیین کرده و خدمات سفارشی را بر اساس آنچه که در آن بهترین هستنند بارگذاری کنند. یک کمیسیون خیلی کوچک باید به وب سایت ارائه شود ، اما قطعاً ارزش آن را دارد.

 

VoicesUK and VoicesUS

 این دو وب سایت، از بزرگترین پلتفرم های پخش صدا هستند که افراد در آن آنها می توانند به دنبال استعدادهایی برای تنوع بخشیدن به مجموعه های خود باشند. آنها دارای امتیاز بسیار بالا با چندین بررسی مثبت و به اصطلاح 5 ستاره هستند. همکاری با این دو وب سایت، می تواند مزایای احتمالی زیادی را به همراه داشته باشد و به علاقه مندان در گسترش افق دیدشان کمک کند.

 

 

 

اشتراک گذاری این مطلب

مطالب مرتبط

امتیاز دهی به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =