ژاله صادقیان

ژاله صادقیان

ژاله صادقیان ،گوینده و مجری رادیو و تلویزیون است. ژاله صادقیان از پنج سالگی وارد عرصه گویندگی شد و از با سابقه‌ترین گویندگان زن ایران است. وی فعالیت خود را در رادیو آغاز کرد و پس از سالها گویندگی و اجرا در ژانرهای مختلف برنامه های رادیویی، کار در تلویزیون را نیز آزمود وادامه داد. 

لازم به ذکر است برنامه گلپونه ها در سال ۱۳۸۳ اولین برنامه تلویزیونی ژاله صادقیان بود که پس از آن با دلنوازان و دل افروزان و عصر خانواده و … ادامه یافت.

ژاله صادقیان فارغ التحصیل رشته ارتباطات و روزنامه نگاری از دانشگاه علامه طباطبایی است. گویندگی آثار ادبی از جمله قابلیت های ژاله صادقیان .

هرچند تن صدای او بسیار مناسب متن های گزارشی، حماسی، علمی، مستند،اجتماعی، اقتصادی؛ و گویندگی انواع تیزرهای رادیویی و تلویزیونی است و همه‌ی این انواع رادر کارنامه‌ی خود ثبت کرده است.ضمنا او در اجرای صحنه و همایش‌ها نیز بسیار موفق عمل کرده است.

همه ما شاید یک بار به تماشای دکلمه های قبل از آواز خواندن خواننده های سنتی و محلی در تلویزیون، خصوصا شبکه چهار سیما، با صدای گرم، عمیق و پُر ابهت ژاله صادقیان نشسته باشیم.

بدون شک صدا و اجرای منسجم، زیبا و با وقار ژاله صادقیان، از چشم و گوش هیچ مخاطبی که سعی به زیبا و حرفه ای دیدن و شنیدن دارد، پوشیده نیست.

ژاله صادقیان از گویندگان باسابقه رادیو و تلویزیون است که در سال‌های اخیر با رادیو همکاری زیادی نداشته است و بیشتر در برنامه‌های (شعر خوانی و ادبی) تلویزیون و همینطور نریتوری تیزرهای رادیو و تلویزیونی فعالیت دارد.

او که نخستین بار گویندگی را در سال ۱۳۴۹ و زمانی که فقط ۵ سال داشت در رادیو سراسری و در برنامه خردسالان که تهیه‌کننده و مجری آن (هما احسان) بود، آغاز کرد. بعد از گذشت ۸ سال حضور در رادیو در سن ۱۳سالگی در سال ۱۳۵۷ هم‌زمان با وقوع انقلاب از رادیو خارج شد و در سال ۱۳۶۷ بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبائی مجددا به رادیو بازگشت و فعالیت خود را با برنامه پر طرفدار(جُنگ جوان) از سر گرفت.

صادقیان در اولین اجرای نمایشی خود در نمایش‌نامه‌ای نقش پروین اعتصامی را از زمان کودکی تا زمان مرگ اجرا کرد.

نخستین اجرای تلویزیونی او برنامه‌ای تحت عنوان (گلپونه‌ها)، با موضوع و مضمون شعر و موسیقی بود. او در سال ۱۳۸۳ با ترک رادیو و شروع فعالیت رسمی خود در تلویزیون، اولین برنامه خود را به اسم (چرتکه) را اجرا کرد و در سال ۱۳۸۶ اجرای همین برنامه را در رادیو برون مرزی صدای آشنا آغاز کرد.

 (ستاره‌چین شب‌های روشن) نخستین برنامه او در رادیو (صدای آشنا) بود. صادقیان به دلیل علاقه، گویندگی را در زمینه شعر و موسیقی و ادب دنبال کرده‌است. او تا به امروز موفق به دریافت چندین جایزه در زمینه گویندگی شده‌است.

گویندگان دیگر

امتیاز دهی به این مطلب