مطالب خواندنی سایت چکاوا

 فرقی نمیکند چه قدر به این قضیه دقت  کرده باشید صدا پیشگی همیشه در اطراف شماست و بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می دهد. از دوبله فیلم و سریال ‌ها گرفته  تا صداهای اپراتوری فرودگاه و بیمارستان و ...  با این وجود نریتوری و صداپیشگی می تواند تبدیل به یک مسیر شغلی برای شما شود.

همانطور که گفتیم نریتور یا دوبلور بودن بسیار سرگرم کننده است، اما اگر شما در مورد این جدی هستید، باید برایتان بیش از یک سرگرمی صرف باشد. به عنوان یک نریتور یا دوبلور ، شما همیشه باید به دنبال کار بعدی باشید و برای تبدیل خودتان به عنوان یک صداپیشه حرفه ای قبل از هر چیزی باید خودتان را به عنوان یک کسب و کار و برند در نظر بگیرید. داشتن صدای جالب و قابل توجه است عالی است، یک نریتور یا دوبلور معتبر باید بتواند بازاریابی کند . ایجاد یک نام تجاری شخصی ممکن است سخت باشد، اما یک نریتور یا دوبلور حرفه ای نمیتوانند اهمیت آن را نادیده بگیرد.

دوبلور یا گوینده نریشن بودن یک کار هیجان انگیز و خلاقانه است که تارهای صوتی و توانایی های شما را به چالش می­کشد. این به این معناست که شما باید مراقب صدای خود باشید ابزاری که شما را در این کار موفق نگه میدارد. بدون تمرین گرم کردن، تمرین خواندن روزانه و کشش ملایم، صدای شما قادر نخواهد بود ساعت ها در استودیوی ضبط فعالیت کند. اگر واقعا میخواهید صداپیشگی و دوبلوری را جدی بگیرید، باید بیش از آنکه فقط به فکر صدا باشید باید روی آهنگ کلام خود نیز کنترل داشته باشید.

 

یکی از اصول اولیه یک اثر تاثیر گذار ، داشتن یک نریشن مناسب است ، اگر شما علاقه مند به ایجاد یک محتوای جذاب مانند آگهی ، پادکست ، داستان صوتی و مستند ... هستید قبل از هر چیزی باید نریشن آن را تهیه کنید، اگر کاملا مطمئن نیستید که چگونه باید نوشتن نریشن را انجام دهید، در این متن برخی نکات را به شما یادآوری می کنیم