مطالب خواندنی سایت چکاوا

چگونه میتوانیم پادکست بسازیم؟ (راه و رسم و نکات ساخت پادکست برای مبتدی ها و حرفه ای ها)

 

قسمت دوم : یک اسم برایش بگذارید و تصمیم بگیرید که چه مدلی باشد

در سری مقالات "چگونه میتوانم پادکست بسازم؟ " میخواهیم قدم به قدم چگونگی ساخت پادکست را به شما آموزش بدهیم میتوانید این مقالات را هرهفته از وبلاگ چکاوا دنبال کنید.

 

چگونه میتوانیم پادکست بسازیم؟ (نکات مهم ساخت پادکست برای مبتدی ها و حرفه ای ها)

 

در سری مقالات "چگونه میتوانم پادکست بسازم؟ " میخواهیم قدم به قدم چگونی ساخت پادکست را به شما آموزش بدهیم میتوانید این مقالات را هرهفته از وبلاگ چکاوا دنبال کنید.

این مقاله یک راهنما است برای شما که می خواهید پادکست بسازید، ساخت هر پادکست شامل مراحل  گوناگونی مانند برنامه ریزی، نوع تجهیزات، ویرایش، انتشار، رشد و... میشود،  پس اگر می خواهید یک پادکست موفق داشته باشید این مطلب را از دست ندهید. امیدواریم بعد از خواندن این مطلب انگیزه لازم را برای شروع یک پادکست پیدا کرده باشید.

این روزها خبر های عجیبی از پیشرفت های هوش مصنوعی به گوش میرسد از تشخیص بیماری های خاص تا شبیه سازی صدای انسان هر کدام از ما ممکن است در زندگی خود بار ها با صداهای کامپیوتری مواجه شده باشیم در ابتدای کار خیلی از ما از شنیدن این گونه صداهای بی روح ذوق زده می شدیم این صداها برای ما بیانگر پیشرفت و چیزهای جدیدی بودند اما هنوز هم صداهایی مانند سیری ، الکسا و صداهای کامپیوتری دیگر میتوانند برای ما هیجان انگیز باشند و یا جایگاه استفاده از این صداها کجاست؟

خیلی از شرکت‌ها به دنبال مخاطب های خاصی می گردند، مخاطب هایی که حس شنیداری شان قوی تر است کسانی که مجبورند بخش زیادی از روز را در مسیر بگذرانند ، کسانی که هنوز آماده دریافت اطلاعات از روش های قدیمی تر هستند، همه این آدم ها را می توان مخاطب پر و پا قرص رادیو و تبلیغات رادیویی در نظر گرفت. بسیاری از تبلیغ کنندگان می دانند که چگونه آگهی رادیویی می توانند به پیدا کردن مخاطبان در سطح قابل‌توجه‌تری نسبت به سایر شیوه های تبلیغاتی سنتی کمک کنند.

حرف زدن به جای شخصیت های مختلف یک کار بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است. علاوه بر این صدا یک صنعت در حال رشد است. از دنیای تبلیغات گرفته تا ویدئوهای آموزشی ، پادکست ها ، کتاب صوتی ها و البته دوبله و صدا گذاری

تبدیل شدن به صداپیشه استعداد زیادی لازم دارد و زمان زیادی می خواهد. اما بیش از هر چیزی حرفه ای شدن در این کار به سخت کوشی بر می گردد. اگر شما خودتان را متعهد به تمرین رو صدا، افزایش مهارت و بهبود بخشیدن هر روزه خود کنید بی شک در این صنعت مشغول خواهید شد و به عنوان یک فرد حرفه ای شهرت خوبی پیدا خواهید کرد.