اخبار گویندگان سایت چکاوا

بهروز رضوی ، نویسنده و گوینده پیشکسوت رادیو در سال ۱۳۲۶ در تهران، چشم به جهان گشود. او در سال ۱۳۴۷ با شرکت در برنامه‌ی «دفتر آدینه» که خانم «پوران فرخ‌زاد» و آقای «همایون نوراحمر» تهیه کننده و سردبیر آن بودند وارد رادیو شد

ژاله صادقیان اولین بار در سن ۵ سالگی در رادیو سراسری و با برنامه خردسالان گویندگی را شروع کرد.پس از ۸ سال حضور در رادیو در سال ۵۷ هم‌ زمان با وقوع انقلاب از رادیو خارج شد و در سال ۱۳۶۷ پس از فارغ‌التحصیلی در رشته ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبائی دوباره به رادیو بازگشت و فعالیت خود را با برنامه «جنگ جوان» از سر گرفت.

نصر الله مدقالچی

نصرالله مدقالچی یکی از قدیمی ترین و حرفه ای ترین دوبلور های ایرانی است که تا کنون به جای چهره های زیادی مانند ژان گابن، جین هاکمن، آنتونی هاپکینز صداپیشگی کرده است، گویندگی وی به جای مایکل آنسارا در نفش ابوسفیان در فیلم محمد رسول ا... از شناخته شده ترین کارهای وی در عرصه دوبله است.   

ابوالحسن تهامی نژاد

 ابوالحسن تهامی ‌نژاد متولد ۱۳۱۷ است او مترجم ٬ دوبلور و مدیر دوبلاژ برجسته ایرانی است. تهامی‌نژاد در سال ۱۳۱۷ دیده به جهان گشود. ابوالحسن تهامی نژاد در مدرسه دارالفنون تهران درس خوانده و ابتدا در کنار چنگیز جلیلوند در گروه تئاتری به ایفای نقش میپرداخته.