علی باقرلی دوبلور، محقق، تاریخ شناس دوبله و فارغ‌التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشکده پیراپزشکی مشهد، از کودکی و مقطع دبستان کار هنری‌ خود را را با بازیگری در تئاترهای مدرسه‌ای آغاز کرد و این حرفه را تا مقاطع راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه  ادامه داد. او در سال ۱۳۸۰ عضو انجمن نمایش مشهد شد و تئاتر (پستوخانه) را اجرا کرد. شرکت در نزدیک به ۱۵ تئاتر دانشجویی در جایگاه بازیگر نقش اول و راهیابی به دور مقدماتی تئاتر فجر دانشجویی در سال ۱۳۸۱ با نمایش‌نامه (پایان ققنوس) از دیگر فعالیت های او در حوزه تئاتر است. 

باقرلی در سال ۱۳۸۰با برنامه‌ی تلویزیونی (لحظه) وارد تلویزیون شد. او نزدیک به ۲۰۰ ساعت اجرا و بازیگری در برنامه های زنده (شب شرقی)، (شب خراسان) و (شب چراغ) را در کارنامه هنری خود دارد. تجربه چهار فیلم داستانی (حبیب، اگمانس، تولدم مبارک، عکس یادگاری به عنوان بازیگر و همینطور اجرای برنامه (سلام بچه ها) در جایگاه مجری از دیگر فعالیت های او است. باقرلی فعالیت خود در عرصه دوبله و گویندگی را با اجرای رادیویی در صدا و سیمای استان خراسان آغاز کرد و از سال ۱۳۸۶ به طور رسمی عضو (انجمن گویندگان جوان تهران) شد. 

همه دنبال کننده ها و اهالی دوبله بی شک او را به عنوان یک تاریخ شناس مسلم و دقیق عرصه دوبله پذیرفته اند و اینکه او اطلاعات دقیق و منسجمی در این زمینه دارد. او در بیشتر از ۱۸ انیمیشن و ۶ فیلم بلند سینمایی به‌عنوان دوبلور فعالیت داشته‌ است. نمونه صداهای منعطف و خلاقانه علی باقرلی را در انیمیشن های (ریو ۱ و ۲)، ( هیولا در پاریس) و (موگلی) شنیده ایم. 

همچنین او سابقه یک سال تدریس (مبانی تئوری شناختی سینما) در موسسه فرهنگی هنری آزاد (آپادانا) و تجربه ۵ ساله مجری گری و کارشناسی در برنامه های نمایش فیلم و نقد و تحلیل آثار سینمایی در آموزشگاه های (شمایل، سوره، آگاه فیلم) را به دیگر فعالیت های هنری خود افزوده است.

بیبی کهن، مینا

نتایج مشاهده همه نتایج بیبی کهن، مینا سال تولد: ۱۳۱۷ تولد: تهران نمونه صدا مینا

صابری، پری

نتایج مشاهده همه نتایج صابری، پری تولد: ۱۳۱۱/۱/۱ محل تولد: کرمان نمونه صدا پری صابری(کارگردان

کاملی، عطاالله

نتایج مشاهده همه نتایج کاملی، عطاالله تولد: ۱۳۰۸/۱۰/۸ محل تولد: تهران سال فوت: ۱۳۸۷/۶/۲۲ نمونه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *