مازیار بازاریان کارگردان، فیلمنامه نویس، بازیگر و دوبلور است. کار خود در جهان هنر را با حرفه نمایش در سال ۱۳۲۱در تئاتر فردوسی آغاز کرد و در سال ۱۳۳۰بازی در یک نقش سینمایی را تجربه کرد. او از سال ۱۳۳۷ پا به عرصه دوبله و گویندگی گذاشت و تا سال ۱۳۷۴به صورت مستمر این حرفه را ادامه داد. 

از سال ۱۳۴۰ استعداد خود در زمینه فیلمنامه نویسی و کارگردانی را کشف کرد و بیشتر تمرکز خود را بر روی حرفه سینما گذاشت. در عرصه گویندگی اما بیشتر گوینده تیپ های مختلف کارتونی بود و تخصص زیادی در دوبله فیلم های عروسکی داشت. 

نمونه صداها او در فیلم ها و انیمیشن ها بیشتر با شخصیت های (ارنست بورگناین)، (تلی ساوالاس)، (فرناندو سانچو) شناخته شده است و در فیلم های (قتل در قطار سریع السیر) به جای مارتین بالزام، کارتون (قلعه هزار اردک) به جای (ایگور)، (میکی موس)، (زبان)، (یوگی و دوستان) به جای (باباتوئی)، (لوک خوش شانس) و (لاکی (۱۳۹۸) با مدیریت دوبلاژ سبحان اکرامی)، (آخرین شاهد (۱۳۹۸) با مدیریت دوبلاژ سبحان اکرامی) گوینده کرده است. بازاریان همچنین فیلمنامه نویس فیلم های نسل شجاعان (۱۳۴۸)، نسل شجاعان (۱۳۴۸)، صخره سیاه (۱۳۵۲)، یاور (۱۳۵۳)، دکتر و رقاصه (۱۳۵۳)، هم قسم (۱۳۵۴)، مرد ناآرام (۱۳۵۴)، جنجال (۱۳۵۴)، غرور و تعصب (فیلم ۱۳۵۵)،  کوچ (فیلم) (۱۳۵۶)، سمندر (فیلم) (۱۳۶۴)، جنگل‌بان (۱۳۶۶) و بازیگر فیلم های طلاق (۱۳۴۲)، ستاره صحرا (۱۳۴۳)، از فریاد تا ترور (۱۳۵۹)، دام (۱۳۷۴) و کارگردان فیلم صخره سیاه (۱۳۵۲) است.

میترافیلم

استودیو میترا فیلم سال تاسیس: ۱۳۲۴ محل استودیو: تهران موسس: دکتر اسماعیل کوشان   بنیانگذاری

بازیاران، مازیار (جواد)

نتایج مشاهده همه نتایج بازیاران، مازیار (جواد) سال تولد: ۱۳۱۵ تولد: مشهد نمونه صدا جواد

باباپور، رباب

نتایج مشاهده همه نتایج رباب، باباپور تولد: ۱۳۶۳ محل تولد: – همکار چکاوا مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =